Kāpēc jālasa grāmatas

Tātad, parunāšu par grāmatām. Grāmatas ir jālasa, tas ir pozitīvi un noderīgi. Bet, ja kāds to nedara – pats vainīgs. Atļaušos apgalvot, ka viņš ir totāls lunis, lohs un neveiksminieks. Nē, nu, protams, ne visi, kas tagad nelasa, tādi ir, bet tie, kas nekad nav pietiekami daudz lasījuši un nelasīs – noteikti. Lai tie nebūtu tikai tukši apgalvojumi, mēģināšu paskaidrot kādēļ jālasa grāmatas, īpaši jaunībā un kādēļ tie, kas to nedara 99% gadījumu kļūst par tupakiem.

1. Grāmatu lasīšana attīsta iztēli. Tas ir, tu lasi un iedomājies ko autors ir mēģinājis pateikt, kādu ainu uzburt. Rakstnieks ar savu darbu inicializē lasītāja fantāzijas, bet tālāko tas paveic pats ar savas iztēles palīdzību. Lasot, cilvēks trenē savu iztēli, līdzīgi kā rēķinot matemātikas uzdevumus – prātu un loģisko domāšanu, bet sportojot – miesu, muskuļus, ķermeni. A nafig vispār iztēle? Pie velna to, varbūt nevajag? Nekā. Iztēle ir viens no būtiskiem attīstītas personības priekšnoteikumiem. Bez iztēles nevar veikt jaunradi, izdomāt ko nebijušu, kādus jaunus risinājumus, paņēmienus un izprast apkārt valdošās likumsakarības. Iztēle ievērojami pastiprina loģisko domāšanu. Iztēle palīdz kad mums ir darīšana ar nezināmām vai neizzināmām lietām, tas ir – katru dienu. Vienkāršojot, ar iztēles palīdzību var uzzināt to, ko uzzināt nav iespējams. Kas notiek ar tiem, kam ar iztēli ir pašvaki? Da nekas, viņi neko nezin un tāpēc tos, katrs, kam nav slinkums, čakarē pēc pilnas programmas. A kā savādāk, lohi, kas nelasa grāmatas, ir to pelnījuši.

2. Grāmatu lasīšana attīsta valodas izjūtu un spēju noformulēt savu viedokli. Bez šitā viens izglītots cilvēks nu nekādi nevar. Cilvēki jūt viskaut ko, domā viskaut ko, bet noformulēt to skaidri un gaiši, lai gan pats saprastu un lai citiem būtu saprotams, ne visi var. Te vajag valodas izjūtu. Ja tādas nav, tad ne tikai cilvēku var uzskatīt par primitīvu, bet viņam ir apgrūtināti kļūt par žurnālistu, juristu, biroja darbinieku, ierēdni, skolotāju, vadītāju, politiķi, ekonomistu utt. Grāvjus rakt gan bez problēmām.

3. Grāmatu u.c. literatūras lasīšana papildina cilvēka faktoloģiskās informācijas bāzi. Lai gan pliki fakti neko nedod, bet bez tiem arī nevar. Jo vairāk faktu zini, jo labāk. Protams, tas viss komplektā ar spēju izmantot šos faktus, saprast likumsakarības utt., bet tāpat faktoloģiskās informācijas bāzei ir jābūt, lai loģikai un iztēlei būtu ar ko strādāt.

Tā, nu tagad skaidrs kāpēc jālasa grāmatas? Nu jā, ja tas nav darīts vai kaut kādā mirklī ir iemantota nepatika pret to, tad ir grūti, bet ne neiespējami. Ja tā lieta nav darīta vai ir maz darīta, tad jāsāk lasīt to, kas patīk, tas ir to, kas varētu patikt. Te noder dajebkāda literatūra, galvenais ir sākt. Kad ir sākts un joprojām neiepatīkas, būtiski darīt to regulāri, kaut vai izlasīt 5 – 10 lappuses dienā. Ja to izdosies izdarīt 40 dienas pēc kārtas, būs izstrādājies zināms pieradums un lasīšana sāks kļūt par pieradumu.

Ja par ieteicamām grāmatām runā, tad pirmkārt katram jālasa tas, kas patīk, kaut vai lubu romāni, jo iztēli un valodas izjūtu attīsta jebkura kvalitatīva literatūra. Bet vislabāk protams lasīt grāmatas, kurās papildus visam ir labs faktoloģiskais materiāls, piemēram grāmatas par vēsturi, par reāliem notikumiem, parādībām utt.

Nu viss, esmu runājis, kam ir ausis tas dzirdēja, un tagad fiksi marš pēc kādas grāmatas. A grūtgalvīši, kam nepieleca un īpaši stulbās biezo atvases, kas domā, ka seņči visu atrisinās, lai nelasa – čakarētājiem būs ko čakarēt.

Grāmatas netā pa fri: http://gramataselektroniski.blog.com

2 Responses to Kāpēc jālasa grāmatas

  1. asdf saka:

    grāmatu lasītāju agresija pret nelasītājiem ir apbrīnojami biedejoša. izskatās, ka jums nepietiek ar to, ka lasāt, – jums vēl vajag pakāpties uz nelasītāju galvām un pa tām pastampāt, lai justos labāk par to, ka pavadāt lielu daļu sava brīvā laika, lasot vecu veču sarakstītus murgus. ar to arī apsveicu! iesaku meklēt profesionālu palīdzību, lai rastu iespēju sasniegt tādu emocionālās inteliģences un empātijas līmeni, lai citu nodiršana nebūtu nepieciešama, lai patiesi spētu izbaudīt kādu lietu. bļe, nez kāpēc liekas, ka grāmatās ir kaut kas par cilvēku dažādību utt. tas, ka kāds nav tāds pats kā tu, nedod tev tiesības būt kucei. ā, un vēl stipri jūtams aizvainojums pret biezo bērniem… :D hahah. labāk palasi “billi” un paraudi spilvenā! i’m out, bitch.

  2. Atpakaļ ziņojums: Kāpēc jālasa grāmatas | Informācijas aģentūra

Atstāj ziņu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s