Paulu Koelju izveidojis vietni savu grāmatu pirātisko kopiju izplatīšanai

Kamēr skaņu ierakstu firmas un kinostudijas spriedelē par pirātisma kaitīgumu un produkcijas pārdošanas apjomu samazināšanos, populārais brazīliešu rakstnieks Paulu Koelju interneta vietnē bez bažām publicē savu grāmatu pirātisko kopiju hipersaites, vēsta TechDirt.com. Par to viņš pastāstīja Minhenē, uzstājoties konferencē “Digital Life, Design”.

Šim nolūkam viņš WordPress servisā ierīkojis speciālu blogu un nosaucis to Pirate Coelho. Blogā regulāri parādās torrentu failu un citu resursu hipersaites, kuras var izmantot, lai lejupielādētu Koelju grāmatas dažādās valodās.

Taču autors nebaidās, ka tādēļ varētu samazināties pārdošanas apjomi. Koelju apgalvo, ka legālo eksemplāru pārdošanas apjomi vairākkārtīgi pieauguši pēc tam, kad viņš sācis publicēt savu grāmatu pirātisko kopiju hipersaites. Rakstnieks uzskata, ka tas ir tieši pirātisko resursu nopelns. Koelju ir pārliecināts, ka iespēja bez maksas lejupielādēt grāmatas paplašina cilvēka izvēles brīvību. Ja lejupielādētā grāmata cilvēkam patīk, tad vēlāk viņš iegādājas tās legālo eksemplāru.

Koelju jau agrāk, 2000. gadā, savā vietnē publicēja grāmatu Stories for Fathers, Sons and Grandsons, kuru bija uzrakstījis speciāli izplatīšanai internetā. Viņš stāsta, ka viena mēneša laikā šī grāmata lejupielādēta 100 000 reižu, bet pēc pieciem mēnešiem lejupielāžu skaits sasniedzis miljonu.

Savā runā rakstnieks pieminēja arī Krieviju. Kad Koelju grāmatas sāka izdot Krievijā, to izplatīšana sagādājusi grūtības. Bet pēc tam viss nokārtojies, turklāt pieprasījums pieaudzis arī tādēļ, ka cilvēki, kuri rakstnieka darbus vispirms lejupielādējuši elektroniskā formā, vēlāk šīs grāmatas vēlējušies iegādāties arī “uz papīra”.

http://www.tvnet.lv/tehnologijas/internets/102892-paulu_koelju_izveidojis_vietni_savu_gramatu_piratisko_kopiju_izplatisanai

Atstāj ziņu

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s